Programs

 

Bilimsel Program

Onur Konuklarımız

Prof.Dr.İsmet Kırkpınar Kimdir?

1954 Erzurum doğumlu İsmet Kırkpınar, ilk ve orta öğrenimini Horasan İlk ve Orta okullarında ve Erzurum Lisesi'nde tamamladıktan sonra girdiği Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1979'da mezun oldu. Bir süre Narman Sağlık Ocağı Hekimliği yaptı. Uzmanlık eğitimini Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaparak Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesi ile Erzurum Numune Hastanesi'nde çalıştı. 1992 yılında psikiyatri doçenti oldu. Aynı yıl öğretim üyesi olduğu Atatürk Üniversitesi'nde 1997'de profesörlüğe atandı. Başhekimlik, Dekan yardımcılığı, Etik Kurul Başkanlığı gibi idari görevler dışında çok sayıda mesleki ve sosyal kuruluşlarda yönetici ve üye olarak görev yaptı. Psikiyatri konulu birçok kongrede başkan, düzenleyici ve konuşmacı olarak yer aldı. Yurt içi ve yurt dışında yayımlanan bilimsel dergilerde kabul edilmiş 100'den fazla yayını ve basılı kitapları vardır. Halen Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktadır.

Rüstem Keleş Kimdir?

1961 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü’nde, doktorasını ise Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma
Ekonomisi Bölümü’nde yaptı. 1993-2005 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde çeşitli görevlerde bulunan Rüstem
Keleş, 2005 yılından beri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr.Hasan Yazıcı Kimdir?

1945 yılında İstanbul’da doğdu, 1969’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İç Hastalıkları ve romatoloji uzmanlık eğitimini sırasıyla 1973 ve 1974 yıllarında ABD’de Albert Einstein Medical Center – Philadelphia-Nebraska ve Creighton Üniversiteleri – Omaha- da t amamladı. Doçentlik ünvanını  aldığı 1978 yılında Cerrrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı’nı kurdu. 1988 yılında profesör ünvanı kazanan Yazıcı, emekli olduğu 2012 yılına kadar bilim dalı başkanlığını yürüttü. Romatoloji içindeki başlıca ilgi alanları Behçet Sendromu Erişkinde iltihapla seyreden romatizmal hastalıklar (Romatoid artrit, Sistemik Lupus Eritematozus, Skleroderma, Ankilozan Spondilit, Sedef Romatizması, Ailesel Akdeniz Ateşi vb.), Vaskülitler, Behçet Hastalığı, nedeni bulunmayan ateş veya lokal/genel ağrı ve klinik çalışma metodolojisidir.

Inspiring Talks

Prof. Dr. İbrahim Celalettin Haznedaroğlu Kimdir?

Prof. Dr. İbrahim Celalettin Haznedaroğlu 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini 1993’te bitirerek İç Hastalıkları uzmanı olmuştur. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Hematoloji Ünitesi’nde yan dal eğitimini tamamlayarak Hematoloji uzmanı olmuş ve aynı sene Doçentlik sınavında başarılı olmuştur. 1996-2003 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Hematoloji Ünitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Haznedaroğlu, Şubat 2003’te profesörlüğe yükselmiştir. Kanaması olan hastalarda kanamayı durduran bir ilacı ekibiyle birlikte geliştirmiştir. Lenfoma akut ve lösemi gibi hastalıklar başta olmak üzere kemik iliği, lenfler ve kan ile ilgili hastalıkları incelemektedir. Patolojik hemostaz mekanizmaları başlıca çalışma alanlarındandır. Avrupa Birliği tarafından fonlanan European Leukemia Network’ün kurucu katılımcısıdır. Araştırmalarını Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirmektedir. Beş bitkiden geliştirilen “kan durdurucu” projesinde de etkin rol oynamıştır. Türk Hematoloji Dergisi ve UHOD-Uluslararası Hematoloji ve Onkoloji Dergisi’nin Yardımcı Editörü olan Haznedaroğlu, 2002 yılında, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’ndan Bilimsel Tanıtım Ödülü’nü ve ertesi yıl TUSAV’dan İbn-i Sina Tıp Bilimi Ödülü’nü almıştır. Temel klinik ve araştırma alanları hematolojik neoplazmlar, kronik miyeloid lösemi ve hemostazdır. Kuruluşundan bu yana Avrupa Lösemi Net WP4 (CML) üyesidir.

Prof. Dr. Nurdan Tözün Kimdir?

Prof. Dr. Nurdan Tözün, ilk öğretimini Notre Dame de Sion Lisesinde tamamladıktan sonra 1974 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı Fakültenin İç Hastalıkları ABD ‘da uzmanlık ve Gastroenteroloji uzmanlığı eğitimini gördü. Marmara Üniversitesinin(M.Ü) kurucu öğretim üyelerinden olan Dr Tözün 1984’de doçent,1991’de profesör oldu. 1992 yılında, Marmara Üniversitesinde, Türkiye’nin ilk “Gastroenteroloji Enstitüsünü” kurdu ve 16 yıl süreyle bu kurumun müdürlüğünü yaptı. 1995-2001 yılları arasında 2 dönem M.Ü Tıp
Fakültesi Dekanlığı yaptı. 2005 yılında ülkesine ve evrensel tıbbın gelişimine verdiği hizmetlerden ötürü Londra’daki Kraliyet Doktorlar Koleji (Royal College of Physicians) ne üye seçildi. 2008 yılında Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı ve kurucu üye olarak uzun yıllar hizmet ettiği Marmara üniversitesi Tıp fakültesi’nden emekli olarak Acıbadem Üniversitesine kurucu üye ve Rektör yardımcısı olarak atandı. Bu görevi 2012 yılına kadar devam etti.Halen Acıbadem
Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim dalı Başkanı ve Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde görevine devam ediyor.

Prof. Dr. Bülent Karadağ Kimdir?

1968 Kilis doğumlu Bülent Karadağ,Tıp eğitimini 1992 de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fak ültesinden mezun oldu.Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini Zeynep Kamil Hastanesinde tamamlayan Karadağ, Çocuk Göğüs Hastalıkları Yan Dal Uzmanlığını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde gerçekleştirdi ve Profesör ünvanını da Marmara Üniversitesinde 2011’de almıştır.Ludwig Maximillian Üni̇versi̇tesi ̇ Tip Fakültesi ̇ Ve Royal Brompton Hospital de araştırma görevlisi olarak çalışmış olup European Respiratory Society, Araştırma Bursu,5 European Respiratory Society, Eğitim Bursu, Award for Best Poster in Pulmonology in European Cystic Fibrosis Conference,Türk Toraks Derneği 10. Yıllık Kongresi Mini Sempozyum Ödülü gibi ödül ve bursların sahibi olmaya hak kazanmıştır. İngilizce, Almanca, İtalyanca olmak üzere 3 dil bilen Karadağ, Avrupa Solunum Derneği, Çocuk Göğüs Hastalıkları Derneği, Çocuk Solunum Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Derneği, Türk Pediatri Derneği ve Türk Toraks Derneğinin de bir üyesidir.Halen Memorial Ataşehi̇r Hastanesi̇nde Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Marmara Üni̇versi̇tesi Tıp Fakültesinde profesör unvanıyla görev yapmaktadır.

Atölyeler

Atölyeler yakında yüklenecektir.

Sosyal Program

Sosyal program yakında yüklenecektir.

Gala Gecesi

Gala programı yakında yüklenecektir.