Inspiring Talks

Prof. Dr. İbrahim Celalettin Haznedaroğlu Kimdir?

Prof. Dr. İbrahim Celalettin Haznedaroğlu 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini 1993’te bitirerek İç Hastalıkları uzmanı olmuştur. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Hematoloji Ünitesi’nde yan dal eğitimini tamamlayarak Hematoloji uzmanı olmuş ve aynı sene Doçentlik sınavında başarılı olmuştur. 1996-2003 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Hematoloji Ünitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Haznedaroğlu, Şubat 2003’te profesörlüğe yükselmiştir. Kanaması olan hastalarda kanamayı durduran bir ilacı ekibiyle birlikte geliştirmiştir. Lenfoma akut ve lösemi gibi hastalıklar başta olmak üzere kemik iliği, lenfler ve kan ile ilgili hastalıkları incelemektedir. Patolojik hemostaz mekanizmaları başlıca çalışma alanlarındandır. Avrupa Birliği tarafından fonlanan European Leukemia Network’ün kurucu katılımcısıdır. Araştırmalarını Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirmektedir. Beş bitkiden geliştirilen “kan durdurucu” projesinde de etkin rol oynamıştır. Türk Hematoloji Dergisi ve UHOD-Uluslararası Hematoloji ve Onkoloji Dergisi’nin Yardımcı Editörü olan Haznedaroğlu, 2002 yılında, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’ndan Bilimsel Tanıtım Ödülü’nü ve ertesi yıl TUSAV’dan İbn-i Sina Tıp Bilimi Ödülü’nü almıştır. Temel klinik ve araştırma alanları hematolojik neoplazmlar, kronik miyeloid lösemi ve hemostazdır. Kuruluşundan bu yana Avrupa Lösemi Net WP4 (CML) üyesidir.

Prof. Dr. Nurdan Tözün Kimdir?

Prof. Dr. Nurdan Tözün, ilk öğretimini Notre Dame de Sion Lisesinde tamamladıktan sonra 1974 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı Fakültenin İç Hastalıkları ABD ‘da uzmanlık ve Gastroenteroloji uzmanlığı eğitimini gördü. Marmara Üniversitesinin(M.Ü) kurucu öğretim üyelerinden olan Dr Tözün 1984’de doçent,1991’de profesör oldu. 1992 yılında, Marmara Üniversitesinde, Türkiye’nin ilk “Gastroenteroloji Enstitüsünü” kurdu ve 16 yıl süreyle bu kurumun müdürlüğünü yaptı. 1995-2001 yılları arasında 2 dönem M.Ü Tıp
Fakültesi Dekanlığı yaptı. 2005 yılında ülkesine ve evrensel tıbbın gelişimine verdiği hizmetlerden ötürü Londra’daki Kraliyet Doktorlar Koleji (Royal College of Physicians) ne üye seçildi. 2008 yılında Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı ve kurucu üye olarak uzun yıllar hizmet ettiği Marmara üniversitesi Tıp fakültesi’nden emekli olarak Acıbadem Üniversitesine kurucu üye ve Rektör yardımcısı olarak atandı. Bu görevi 2012 yılına kadar devam etti.Halen Acıbadem
Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim dalı Başkanı ve Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde görevine devam ediyor.

Prof.Dr.Bülent Karadağ Kimdir?

1968 Kilis doğumlu Bülent Karadağ,Tıp eğitimini 1992 de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fak ültesinden mezun oldu.Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini Zeynep Kamil Hastanesinde tamamlayan Karadağ, Çocuk Göğüs Hastalıkları Yan Dal Uzmanlığını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde gerçekleştirdi ve Profesör ünvanını da Marmara Üniversitesinde 2011’de almıştır.Ludwig Maximillian Üni̇versi̇tesi ̇ Tip Fakültesi ̇ Ve Royal Brompton Hospital de araştırma görevlisi olarak çalışmış olup European Respiratory Society, Araştırma Bursu,5 European Respiratory Society, Eğitim Bursu, Award for Best Poster in Pulmonology in European Cystic Fibrosis Conference,Türk Toraks Derneği 10. Yıllık Kongresi Mini Sempozyum Ödülü gibi ödül ve bursların sahibi olmaya hak kazanmıştır. İngilizce, Almanca, İtalyanca olmak üzere 3 dil bilen Karadağ, Avrupa Solunum Derneği, Çocuk Göğüs Hastalıkları Derneği, Çocuk Solunum Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Derneği, Türk Pediatri Derneği ve Türk Toraks Derneğinin de bir üyesidir.Halen Memorial Ataşehi̇r Hastanesi̇nde Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Marmara Üni̇versi̇tesi Tıp Fakültesinde profesör unvanıyla görev yapmaktadır.